Dodany: 2011-12-09 12:36:39

 

W zakresie prawa handlowegoHandel jako taki istniał niemal od początku ludzkości. W kontaktach bezpośrednich zasady wymiany dóbr były jasne dla obu stron. W momencie rozwoju kupiectwa na wielką skalę niezbędne być zaczęły regulacje prawne dotyczące zawieranych transakcji. Tym właśnie zajmuje się współcześnie obowiązujące prawo handlowe, w zakresie którego porad udziela także kancelaria adwokacka rzeszów.

 

Kancelaria adwokacka rzeszów świadczy usługi na rzecz zarówno firm jak i osób prywatnych. Kodeks handlowy zawiera bowiem nie tylko zapisy dotyczące działalności spółek ale również prawa konsumenckie Jeśli wiec osoba uważa, że została oszukana jako konsument a polubowne załatwienie sprawy nie doszło do skutku, dochodzić może ona swoich praw na drodze sądowej, w czym pomoże jej z pewnością kancelaria adwokacka rzeszów.

 

Także firmy, przy zawieraniu kontraktów handlowych, mogą zwrócić się o ich przygotowanie czy ocenę poprawności prawnej lub też zlecić nadzór całego procesu. Ta gałąź prawa reguluje bowiem wszelkie rodzaje wymiany handlowej, takie jak na przykład zawieranie umów kupna/sprzedaży (kiedy i w jakich okolicznościach zobowiązania są prawomocne) oraz zasady możliwości odstąpienia od nich..

Dodaj nowy komentarz do artykułu W zakresie prawa handlowego
Nick: