Dodany: 2011-02-18 12:06:27

Prawo cywilnePrawnik częstochowa bardzo często na swojej drodze ma doczynienia z prawem cywilnym. Czym jest dokładnie prawo cywilne?

 

Prawo cywilne, czyli ius civile jest gałęzią prawa, któa reguluje wszelkie stosunki prawne pomiędzy równorzędnymi, autonomicznymi podmiotami - osobami prawnymi, osobami fizycznymi, jednostkami z osobowością prawną. Jak podkreśla radca prawny szczecin, cechą charakterystyczną prawa cywilnego jest to, iż nei występuje w nim jak na przykład w prawie administracyjnym, stosunek podporządkowania stron.

 

Prawo cywilne reguluje wszelkie kwestie i stosunki mogące wystapić pomiędzy wyżej wymienionymi stronami. Prawo cywilne w Polsce rozwijało się od około X wieku. Jednak skodyfikowane zostało dopiero w XX – w roku 1965. Jego źrółem na chwilę obecną jest Kodeks cywilny, ustawa z dn. 23 kwietnia 1964 roku. Prawo cywilne reguluje tak wiele kwestii, iż musiało zostać podzielone na kilka ppodgałęzi. Należą do nich: część ogólna, prawo rzeczowe, parwo zobowiązń, prawo spadkowe oraz prawo rodzinne..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Prawo cywilne
Nick: