Dodany: 2011-02-18 12:44:11

Adwokat Adwokat częstochowa to jeden z najczęściej wybieranych zawodów prawniczych. Absolwenci prawa bardzo chętnie wybireają po studiach aplikacje adwokackie. By zostać adwokatem należy ukończyć studia prawnicze, aplikację adwokacką oraz zdać egzamin na adwokata.

 

Zawód adwokata często mylony jest z zawodem radcy prawnego. Pamiętać należy jednak, że radca prawny szczecin nie ma możliwości reprezentowania swoich klientów w sprawach karnych, z kolei uprawnienia takie ma adwokat. Adwokaci udzielają szeroko rozumianych porad prawnych.

 

Reprezentują również klientów w sądzie. By legalnie wykonywać zawód adwokata niezbędnym jest uzyskanie wpisu ta tak zwaną listę adwokatów, którą prowadzi okręgowa rada adwokacka. Jeśli mamy jakiekolwiek problemy prawne, udajmy się do adwokata. Pamiętajmy, że tylko adwokat zna doskonale prawo oraz jego wykładnię i tylko on będzie w stanie udzielić nam rzeczowej i kompetentnej odpowiedzi na nasze pytania związane z prawem. Wybierając adwokata zapoznajmy się róznież z jego specjalizacją oraz z opinią o nim wśród osób, które korzystały z jego usług..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Adwokat
Nick: