Dodany: 2011-02-18 12:47:05

Radca prawny Radca prawny szczecin to jeden z tych zawodów, które utożsamia się z zawodem adwokata. Pamiętaj jednak należy, iż jest to błędne mniemanie, adwokat częstochowa to zupełnie inna profesja, chociaż również należy do grupy zawodów prawniczych. 

 

Radca prawny ma  zdecydowanie większe uprawnienia niż adwokat. Może pozostawać w stosunku pracy. W przeciwieństwie do adwokatów radcowie prawni nie mogą reprezentować klientów w sprawach karnych. Szczegółowo zakres uprawnień i obowiązków radców prawnych precyzuje ustawa o radcach prawnych.

 

Radcowie prawni zorganizowani są w tak zwaną Krajową Izbę Radców Prawnych, rodzaj samorządu zawodowego. Kancelarie radców prawnych obsługują zarówno osoby fizyczne, jak i wszelkie podmioty gospodarcze. Radcowie udzielają klientom porad prawnych, sporządzają opinie oraz reprezentują swoich klientów przed różnymi organami administracji państwowej i urzędami. Na rozprawie sądowej bardzo łatwo jest rozpoznać radcę prawnego. Zgodnie z prepisami ubrany jest on w togę z ciemnoniebieskim żabotem..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Radca prawny
Nick: